Łączenie z lektorem przez Zoom

1. Uruchamianie programu

Uruchom wcześniej zainstalowany program Zoom, a następnie kliknij przycisk Join a Meeting. Jeżeli nie masz zainstalowanego programu Zoom, przejdź do strony Instalacja programu Zoom i postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.

start programu zoom

2. Logowanie do pokoju

Wprowadź numer pokoju w polu Enter meeting ID, który otrzymałeś(aś) na swoją skrzynkę pocztową, a następnie podaj swoje imię i nazwisko w polu Enter your name w celu weryfikacji Twoich danych przez lektora. Przy wprowadzaniu numeru pokoju, myślniki między cyframi dodawane są automatycznie. Następnie kliknij przycisk Join. 

logowanie do programu zoom

3. Autoryzacja kursanta

Po prawidłowym wpisaniu numeru pokoju zostaniesz poproszony(a) o wprowadzenie hasła dostępu, które otrzymałeś(aś) razem z numerem pokoju na skrzynkę pocztową. Wprowadź hasło w polu Meeting password,  a następnie kliknij przycisk Join Meeting.

autoryzacja w programie Zoom

4. Uruchomienie kamery

Jeżeli wszystkie dane wprowadziłeś(aś) prawidłowo, przejdziesz do okna, w którym masz  możliwości wybrania opcji połączenia z kamerą lub bez kamery. W naszej szkole wszystkie połączenia odbywają się z użyciem kamery. Kliknij przycisk Join with Video, żeby przejść dalej. Jeżeli nie posiadasz kamery w swoim komputerze lub urządzeniu przenośnym, naciśnij Join without Video i powiadom o tym fakcie lektora poprzez czat programu Zoom. 

autoryzacja kamery zoom

5. Uruchomienie audio

W ostatniej fazie połączenia z lektorem zostaniesz poproszony(a) o możliwość korzystania z Twoich zasobów audio (głośnik, mikrofon). Zasoby audio są niezbędne do komunikowania się z lektorem oraz innymi uczestnikami kursu. Kliknij przycisk Join with Computer Audio. Jeżeli chcesz aby zgoda na udostępnienie zasobów audio Twojego komputera została zapisana na stałe, zaznacz pole Automatically join audio by computer when joining a meeting.

autoryzacja audio zoom

6. Panel programu

Jeżeli cała procedura przebiegła pomyślnie, program nawiąże połączenie z wybranym pokojem i będziesz miał(a) możliwość uczestniczenia w zajęciach online. Jeżeli nie udało Ci się nawiązać połączenia, spróbuj jeszcze raz od początku.

panel główny programu Zoom

Wsparcie techniczne

W razie wystąpienia problemów z uruchomieniem programu skontaktuj się z naszym działem technicznym drogą elektroniczną poprzez poniższy formularz. Nasz dział techniczny odpowie na Wasze zgłoszenie najszybciej jak to będzie możliwe. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 17. Szanowny użytkowniku, wsparcie techniczne kierujemy wyłącznie dla kursantów naszej szkoły lub studentów uczelni, z którymi współpracujemy. Zapytania zgłaszane przez osoby i podmioty, z którymi nie nawiązaliśmy współpracy, nie będą realizowane i zostaną automatycznie usunięte.  

Film instruktażowy

video
play-sharp-fill

Formularz wsparcia technicznego