Oferta kursu

Szkoła języka norweskiego “GOD DAG!

Lektor prowadzący: mgr Agnieszka Fedczyna-Potęga

Prowadzimy korepetycje prywatne (zajęcia jeden na jeden) oraz zajęcia online przez Zoom (jeden na jedne oraz w małych grupach).

KOREPETYCJE PRYWATNE – w związku z różnorodnymi potrzebami kursantów, program nauczania zawsze dostosowuję do potrzeb danego kursanta, biorąc pod uwagę to, w jakim celu uczy się języka, czy planuje czasowy wyjazd zarobkowy za granicę, planuje podjąć studia j. norweskiego, zdać egzamin państwowy, czy też wyjeżdża na stałe z rodziną do Norwegii. Pragnę dodać także, iż prowadzę również nauczanie dzieci, których rodzice planują wyjazd do kraju fiordów.

KURSY JĘZYKA NORWESKIEGO ONLINE

Zmieniające się trendy w dziedzinie nauczania, sprawiają, że coraz częściej zostają wprowadzane nowatorskie sposoby uczenia się języków obcych nie tylko podczas nauczania tradycyjnego, lecz również nauczania zdalnego.
Szkoła języka norweskiego Goddag.pl wychodząc naprzeciw oczekiwań swoich klientów, wprowadziła innowacyjny kurs języka norweskiego przez SKYPE i program Zoom.
Nauka może odbywać się w systemie jeden na jeden, czyli lektor – kursant lub też w grupie, lektor – od 2 do 5 lub od 6 do 12 kursantów jednocześnie.

Opis poziomów nauczania:

poziom A1

Kursant na tym poziomie rozumie i potrafi podstawowe zwroty i wyrażenia związane z życiem codziennym. Potrafi przedstawić siebie i innych, jak też formułować proste pytania z zakresu życia prywatnego dotyczące pochodzenia, miejsca zamieszkania, ludzi, których zna oraz rzeczy, które posiada. Osoba na tym poziomie potrafi prowadzić prostą rozmowę, pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno i wyraźnie.

poziom A2

Kursant rozumie wypowiedzi oraz często używane wyrażenia związane z życiem codziennym. Potrafi przedstawić podstawowe informacje dotyczące siebie i członków swojej rodziny, ale także zagadnień związanych z zakupami, najbliższym otoczeniem i miejscem pracy. Ponadto potrafi porozumiewać się w prostych sytuacjach komunikacyjnych. Dodatkowo potrafi w prosty sposób opisywać swoje pochodzenie i otoczenie, jak również poruszać sprawy związane z najważniejszymi potrzebami życia codziennego.

poziom B1

Kursant potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są mu znane lub które go interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i inspiracje, wyjaśniając lub krótko uzasadniając swoje opinie i plany. Osoba na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itp. Potrafi radzić sobie z większością sytuacji komunikacyjnych.

poziom B2

Osoba na tym poziomie potrafi formułować jasne, dobrze zbudowane, szczegółowe wypowiedzi dotyczące złożonych problemów, sprawnie i właściwie posługuje się regułami organizacji wypowiedzi, łącznikami i wskaźnikami zespolenia tekstu. Skutecznie i swobodnie potrafi posługiwać się językiem w kontaktach towarzyskich, społecznych, edukacyjnych bądź zawodowych. Potrafi wypowiadać się płynnie, spontanicznie, bez większego trudu odnajdując właściwe sformułowania. Osoba na tym poziomie rozumie szeroki zakres trudnych, dłuższych tekstów, dostrzegając także znaczenia ukryte, wyrażone pośrednio.

Prowadzone zajęcia grupowe przygotowywane są w oparciu o:

 1. Podręczniki:
  A1 / A2 Vil du lære norsk – Stanisław Łęcki
  A1 / A2 Ny i Norge – Gerd Manne, Gölin Kaurin Nilsen
  A1 / A2 Norweski – Krok po kroku/ Norweski – Krok Dalej – Wydawnictwo Edgard
  A2 / B1 – Norweski – Praca za granicą – Wydawnictwo Edgard
  A1 – A2 – På vei – Elisabeth Ellingsen, Kirsti Mac Donald
  B1 / B2 – Stein på stein – Elisabeth Ellingsen, Kirsti Mac Donald
 2. Norweskie strony internetowe do nauki języka
 3. Materiały audiowizualne (norweskie stacje radiowe, telewizja norweska, filmy oraz bajki dla dzieci po norwesku)
 4. Materiały prasowe