Lektor języka norweskiego

Lektor języka norweskiego – Agnieszka Fedczyna – Potęga. Z wykształcenia jestem magistrem Zarządzania i Marketingu, jednakże moją pasją od zawsze były języki obce i stąd też pojawiło się zamiłowanie do jednego z języków skandynawskich – norweskiego. Moja przygoda z norweskim zaczęła się w 2010 roku w Polsce, kiedy to zaczęłam poznawać tajniki tego, na pierwszy rzut oka, trudnego języka. Swoją wiedzę zdobywałam na licznych kursach językowych w Polsce, dzięki którym z miesiąca na miesiąc zgłębiałam wiedzę na temat języka wikingów.

W 2014 roku wyjechałam do Norwegii, gdzie bez problemu w błyskawicznym tempie znalazłam pracę dzięki dobrej znajomości norweskiego, zarówno w mowie, jak i piśmie. Swoje umiejętności językowe z dnia na dzień zgłębiałam pracując jako nauczyciel w państwowym przedszkolu, co dało mi także duży wachlarz umiejętności porozumiewania się zarówno z dorosłymi, jak również z dziećmi. W Norwegii udoskonaliłam swoje umiejętności językowe na intensywnych kursach j. norweskiego na Uniwersytecie w Stavanger, jak również w Centrum Językowym Johannes Læringssenter w Stavanger.

Stavanger

Biegła znajomość j. norweskiego otworzyła mi drogę do objęcia dodatkowej funkcji w miejscu pracy jako specjalisty ds. BHP. Tutaj także przeszłam przez szereg szkoleń z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa pracy, co wpłynęło na znaczne poszerzenie moich horyzontów językowych w tym zakresie.

Życie, praca oraz nauka w Norwegii pozwoliły mi zdobyć szerokie doświadczenie językowe dzięki uczestnictwu w licznych, intensywnych kursach, zarówno językowych, jak i specjalistycznych. W Norwegii zdałam również państwowy egzamin z języka norweskiego, tzw. Bergenstest.

Uniwersytet

Praca z osobami dorosłymi, dziećmi, jak również młodzieżą sprawia mi ogromną przyjemność. Z tą ostatnią grupą przez dwa lata pobytu w Polsce pracowałam także jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zadowolenie studentów, ich chęć do nauki oraz duża frekwencja na prowadzonych przeze mnie wykładach, była dla mnie kolejnym dowodem na to, że to co robię spotyka się z aprobatą, sympatią, jak również wymiernymi osiągnięciami uzyskanymi przez moich słuchaczy. Wszystko to przyczynia się do tego, że wykonywana przeze mnie praca jest dwubiegunowa. Z mojej perspektywy jest pracą, która mnie satysfakcjonuje i sprawia przyjemność, zaś ze strony moich kursantów jest profesją, którą oceniają, iż jest wykonywana w przyjaznej i sympatycznej atmosferze, która w znacznym stopniu sprzyja zdobywaniu i pogłębianiu przez nich wiedzy.

Kompetencje językowe (chronologicznie):

– dwuletni, intensywny kurs j. norweskiego w szkole językowej w Lublinie,
– intensywny kurs j. norweskiego na UiS – Uniwersytecie w Stavanger (Norwegia),
– intensywny kurs języka norweskiego w Centrum Językowym Johannes Læringssenter w Stavanger (Norwegia),
– praca w pełnym wymiarze godzin w państwowym przedszkolu jako nauczyciel przedszkolny, jak również jako specjalista ds. BHP,
– ukończone liczne kursy oraz szkolenia specjalistyczne w j. norweskim z zakresu psychologii i wychowania dzieci systemem skandynawskim, jak również zagadnień z zakresu BHP,
– zdany egzamin państwowy z j. norweskiego (Bergenstest – Norwegia),
– znajomość zagadnień z zakresu norweskiej edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej,
– doświadczenie w nauczaniu j. norweskiego, zarówno dorosłych, jak również i dzieci,
– nauczyciel akademicki – lektor j.norweskiego – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej (Lublin),
– lektor j.norweskiego – Szkoła językowa God dag

Opinie klientów

polska flaga

Polecam

Szkoła godna polecenia. Dogodne godziny i bardzo fajna forma nauki. Na koniec otrzymałam certyfikat. Naprawdę warto.

Sylwia Rymarczyk

Polska – Warszawa
norweska flaga

Norsk for alle 😉

Jak ja lubię takie zasady! Brak zbędnej papirologi. Wszystko jasno i przejrzyste! Płacę i się uczę! Szef to widzi i dobrze płaci, a to chyba najważniejsze 🙂

Borys

Norwegia – Oslo
polska flaga

Materiał A1 zaliczony!

Chodziłem przez rok na kurs grupowy i jestem zadowolony z wyników. Fajna atmosfera! Fajnie przygotowane materiały z dostępem do strony.  Trochę ciężko było się zapisać ze względu na bardzo dużą ilość chętnych ale się udało :). Polecam!

Paweł Koziński

Polska – Warszawa
angielska flaga

Z zamiarem przeprowadzki

Od roku uczęszczam dwa razy w tygodniu na zajęcia online, ponieważ chcę wyjechać do Norwegii. Jestem bardzo zadowolona z efektów nauczania w szkole Pani Agnieszki. Swobodnie mówię i mogę czytać informacje ze stron norweskich. Czuję się coraz pewniej.

Iga Starczak

Ipswich – Anglia
norweska flaga

Najlepsza szkoła!

Uważam, że jest to jedna z najlepszych szkół norweskiego online z jakimi miałam do czynienia. Pełen profesjonalizm! Polecam w 100%.

Karina

Hovden – Norwegia
norweska flaga

Wymagająca

Cieszę się że znalazłam tą szkołę. Po przyjeździe do Norwegii, mówiłam bardzo słabo po norwesku i praktycznie nic nie rozumiałam. Po pół roku nauki zdalnej 2 razy w tygodniu mogę powiedzieć, że czas i zainwestowane pieniądze w naukę nie poszły na marne. Polecam tą szkołę każdemu kto chce nauczyć się języka ale problem polega na tym, że na miejsce trzeba długo czekać.

Julia

Vikhammer – Norwegia
norweska flaga

Det er lett 🙂

Jestem bardzo zadowolona z nauczania. Mam naprawdę super lektorkę. Zanim zapisałam się na zajęcia online mocno się zastanawiałam czy taka forma nauki ma sens. Zawsze wolałam mieć zajęcia na żywo. Po kilku lekcjach z Agnieszką lektorką prowadzącą jestem bardzo zadowolona z formy nauczania i samego podejścia do kursanta. Uczę się swoim tempem, a nie jak w innych szkoła, żeby tylko materiał przerobić. Super zaplecze multimedialne. Dodatkowo super fiszki, które udostępniają dla swoich kursantów. Polecam każdemu, kto chce naprawdę nauczyć się języka. Dzięki Agnieszko :)!!!!

Barbara Ryś

Lillehammer – Norwegia
polska flaga

Profesjonalne podejście

Świetna lektorka, która naucza z pasją. Super podejście do kursanta. Efekty widoczne już po kilku lekcjach. Cieszę się że trafiłam do Pani Agnieszki.

Anita Jarnicka

Polska – Szczecin
norweska flaga

Dumny

Jeszcze 4 miesiące temu nie mówiłem nic i nic a nic rozumiałem. Komunikowałem się tylko i wyłącznie w języku angielskim. Po 4 miesiącach nauki z Panią Agnieszką mam świadomość, że mój czas nie został zmarnowany. W końcu rozumiem co do mnie mówią Norwedzy 🙂 🙂 🙂 . Jestem z siebie dumny.

Dariusz

Norwegia – Hamar
norweska flaga

Efektywnie

Chodziłem na różnego rodzaju kursy. Stacjonarne, zdalne, w grupie i indywidualne. Pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem do klienta.  Bardzo fajna atmosfera, dużo ciekawych materiałów, lektorka bardzo wymagająca (ale to tylko na plus) a co najważniejsze bardzo efektywnie. Pełen szacunek dla lektorki. Polecam wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka norweskiego. Problem jest tylko jeden, ciężko się dostać na wolne terminy.

Piotr

Norwegia – Tromsø
norweska flaga

Sjåfør fra Norge

Chyba nikt tutaj z kursantów nie pisał o podejściu do samego klienta, więc może ja napiszę. Jeszcze nie spotkałem się, żeby szkoła dopasowała się do kursanta pod względem godzinowym. Osobiście pracuje na dwie zmiany i czasami nie miałbym możliwości uczęszczać na zajęcia ponieważ więcej bym stracił, niż zyskał. Tutaj mam zajęcia kiedy mi pasuje i ile razy w tygodniu to zależy tylko ode mnie. Dodatkowo efekty po dwóch miesiącach nauki widać i słuchać. Zgodzę się z innymi kursantami, że lektorka Agnieszka jest wymagająca. Pozdrawiam i dziękuję.

Robin

Norwegia – Oslo
polska flaga

Stacjonarnie na zdalnie

A ja zaczynałam zajęcia stacjonarnie, ale że stało się, jak się stało, więc musiałam zamienić zajęcia stacjonarne na zdalne, podchodząc do tego z dużą rezerwą. Na obecną chwilę chyba już bym nie wróciła do zajęć stacjonarnych.

Ircia

Polska – Lublin
norweska flaga

Kurs dla pielęgniarek

Zapisałam się na kurs medyczny z polecenia i na razie jestem zadowolona. Przemiła pani lektor i bardzo pomocna. Mam dostęp do biblioteki multimedialnej gdzie jest naprawdę dużo ciekawych materiałów.

Joanna Rybak

Norwegia – Bergen
polska flaga

Obiektywna

Staram się być bardzo obiektywna, pisząc tę opinię, ponieważ na początku bardzo sceptycznie podchodziłam do nauki online. Bałam się, ponieważ nie jestem biegła w znajomości obsługi komputera, ale nie potrzebnie. Po pierwsze lektorka super, po drugie pomoc techniczna na wysokim poziomie. Polecam wszystkim, którzy chcą czegoś się nauczyć.

Anna K.

Polska – Gdańsk
polska flaga

Szybko i profesjonalnie

Bardzo dobrze i profesjonalnie prowadzone zajęcia. Pani Agnieszka umie przekazać wiedzę, którą posiada. Jestem bardzo zadowolony z lekcji. Polecam wszystkim.

Tomasz W.

Polska – Lublin
polska flaga

Dużo nauki

Ogólnie jestem zadowolony z zajęć online. Lektorka wymagająca, ale to dobrze bo są efekty. Daję mocną czwórkę.

Wiktor

Polska – Czersk
norweska flaga

Nauka online

Chodzę do tej szkoły od dwóch miesięcy i chyba już tak zostanie. Mieszkam w Norwegii od 2 lat i chodziłam tutaj na różnego rodzaju kursy stacjonarne. Nie zamieniłabym już tego kursu on-line na żaden kurs stacjonarny, ponieważ po 2 miesiącach ucząc się w tej szkole, wiem więcej niż po 9 miesiącach kursu stacjonarnego w Norwegii. Pozdrowienia dla Pani Agnieszki.

Iza Wolska

Norwegia – Oslo