Grupowa nauka online

Nauka odbywa się w systemie: Lektor - Grupa kursantów

Grupa może liczyć: od 2 do 3 kursantów

Nauka języka norweskiego przez ZOOM – jak to działa?

Czego potrzebuje kursant do nauki w grupie:

 1. darmowego programu Zoom Client
 2. dowolnego konta pocztowego 
 3. laptopa, komputera stacjonarnego z systemem Windows lub innego urządzenia z zainstalowanym systemem Android, Linux, iOS 

Krok po kroku:

 1. Lektor ustala dla grupy zakres nauczania na danym poziomie.
 2. Ustalane są daty i godziny kursu online – grupa otrzymuje rozpisany harmonogram zajęć.
 3. Grupa otrzymuje dostęp do bazy materiałów online (podręczniki, ćwiczenia, zagadnienia gramatyczne, pliki z nagraniami audio oraz ćwiczenia multimedialne), które są posegregowane zgodnie z przerabianymi lekcjami. Dodatkowo kursanci mają dostęp do wszystkich materiałów, które zostały przerobione na  lekcjach.
 4. W ustalony dzień i godzinę lekcji, lektor wysyła zaproszenie (link) do grupy na pocztę elektroniczną do każdego uczestnika w celu połączenia się z nim  i przeprowadzenia lekcji.
 5. W trakcie trwania lekcji kursanci mają wyłączone kamery internetowe jak i mikrofony.
 6. Gdy ktoś z kursantów ma pytanie podczas trwania lekcji, zgłasza to poprzez wysłanie krótkiego komunikatu na czacie o treści "Pytanie" lub przyciska przycisk "Podnieś rękę" w programie. Czeka na informację zwrotną od lektora. Gdy ten wywołuje go do zadania pytania, kursant włącza mikrofon i zadaje pytanie.
 7. Lektor prowadzi zajęcia w oparciu o tablicę interaktywną umieszczoną bezpośrednio w programie Zoom, która jest dostępna dla wszystkich uczestników kursu.
 8. Pod koniec lekcji, kursanci mogą włączyć kamery oraz mikrofony i zadawać  pytania lektorowi dotyczące danej lekcji.

Pytania i odpowiedzi

* Czego potrzebujesz, aby móc uczyć się online? - Wystarczy stały dostęp do Internetu, komputer/laptop, dowolne konto pocztowe oraz darmowy program Zoom Client.

* Co jest ważne w nauce przez Zoom? –  Dobra jakość oraz prędkość połączenia internetowego kursanta.

* Czy potrzebujesz specjalnego konta w programie Zoom? –  Nie potrzebujesz zakładać żadnego dodatkowego konta w programie Zoom. Wystarczy dołączyć do zajęć poprzez link lub numer pokoju i hasło, który otrzymałeś na swoją pocztę elektroniczną od lektora. 

* Kto może uczyć się w ten sposób? – Osoba swobodnie radząca sobie z obsługą komputera.

* W jaki sposób rozpoczyna się lekcja? - Lektor uczący wysyła zaproszenie (link) na pocztę elektroniczną do grupy o określonej godzinie. Kursant poprzez kliknięcie w zaproszenie łączy się z wirtualnym pokojem, gdzie prowadzone są zajęcia online. 

*Co jest tablicą w nauczaniu przez program Zoom? - program Zoom ma wbudowaną funkcję tablicy interaktywnej,  która jest bezpośrednio udostępniana osobie uczestniczącej w zajęciach.

* Ile trwa jednorazowa lekcja online w grupie? – 45 minut.