Przydatne strony internetowe

Portal ogłoszeniowy

www.finn.no

Strona finn.no to jeden z najlepszych portali ogłoszeniowych w Norwegii. Na portalu tym znajdziemy różnorodne ogłoszenia związane z pracą, wynajęciem lub kupnem mieszkania / domu, zakupem samochodu, podróżami oraz różnego rodzaju przedmiotami. Portal ogłoszeniowy finn.no jest bardzo popularny zarówno wśród Norwegów, jak i wśród Polaków mieszkających w Norwegii. Tysiące ogłoszeń w jednym miejscu. Strona dostępna w języku norweskim.

Pogoda

www.yr.no

Aktualna pogoda w Norwegii oraz całej Skandynawii. Dokładne, rzetelne informacje na temat występujących warunków atmosferycznych w danym rejonie. Przydatna strona dla wszystkich, którzy lubią odpoczywać na świeżym powietrzu, jak również kierowców i rybaków. Możliwość zapisania ustawień na wskazany region z usługą przesyłania alertów pogodowych na telefon komórkowy. Strona w języku norweskim oraz angielskim.

Informacje dla przyjezdnych

www.nyinorge.no

Strona prowadzona przez urząd norweski, poświęcona osobom, które chcą mieszkać i pracować w Norwegii. Bardzo dużo informacji związanych z przeprowadzką, formalnościami, pracą, szkołą dla dzieci oraz służbą zdrowia. Znajdziecie tutaj wszystkie informacje, które są niezbędne do zalegalizowania pobytu waszego, waszej rodziny oraz podjęcia legalnej pracy w kraju fiordów. Portal jest często aktualizowany, co pomaga w załatwieniu wszystkich formalności. Strona w różnych językach w tym polskim.

Norweski Urząd Pracy

www.nav.no

Na stronie znajdziecie wszystkie informacje, które są niezbędne do podjęcia legalnej pracy w Norwegii. Można skorzystać również z wyszukiwarki ofert pracy, która jest dostępna po zalogowaniu się do strony. Instytucja zajmuje się także zasiłkami rodzinnymi, które można uzyskać, mieszkając w Norwegii. Portal przeznaczony dla osób pragnących wyjechać do Norwegii, jak również tych, które mieszkają na stałe w krainie fiordów. Strona w języku norweskim i angielskim.

Informacje celne

www.toll.no

Informacje na temat przepisów celnych dla osób podróżujących do i z Norwegii. Wszystkie przepisy w jednym miejscu. Strona aktualizowana na bieżąco. Możemy sprawdzić jakie ilości alkoholu, żywności, papierosów oraz pieniędzy możemy w wieźć na teren Królestwa Norwegii oraz jakie są limity przewozu produktów i gotówki przy wyjeździe z Norwegii. Szereg przykładów, porad i informacji, które aktualizowane są na bieżąco. Strona wielojęzyczna w tym język polski.